Przyjdź na kongres i zdobądź: Nowe II wydanie Wytycznych projektowania oświetlenia awaryjnego SITP WP – 01:2020

Wytyczne projektowania oświetlenia awaryjnego SITP WP – 01:2020 czeka na uczestników kongresu! Zarejestruj się, przyjdź na kongres, wypełnij kupon i wygraj jedną z 14 publikacji! Najnowsze wytyczne czekają na Ciebie!
rok wydania: 2020
ilość stron: 60
ISBN: 978-83-925652-3-9
format: 21×27 cm
oprawa: miękka

PRZEDMOWA
„Wytyczne SITP WP-01:2020 OŚWIETLENIE AWARYJNE Wytyczne planowania, projektowania, instalowania, odbioru, eksploatacji i konserwacji” zostały opracowane zgodnie z Uchwałą nr 88/19 Zarządu Głównego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa z dnia 27 czerwca 2019 roku, powołując Komitet Techniczny do opracowania Wytycznych SITP w składzie:

PRZEWODNICZĄCY:
mgr inż. Damian Cholewa, rzeczoznawca SITP

SEKRETARZ:
mgr inż. Wacław Cholewa, Rada Izby Rzeczoznawców SITP, rzeczoznawca SITP

CZŁONKOWIE:
prof. dr hab.inż. Piotr Izak, Akademia Górniczo-Hutnicza, rzeczoznawca SITP
dr inż. Marek Siara, Rada Izby Rzeczoznawców SITP, rzeczoznawca SITP
inż. Roman Kazmierczak,Rada lzby Rzeczoznawców SITP,rzeczoznawca SITP

inż. Lucjan Myrda, Rada Izby Rzeczoznawców SITP, rzeczoznawca SITP
mgr inż. Marian Skaznik, Rzeczoznawca SITP

 

Projekt „Wytycznych” przygotowany przez Komitet Techniczny podlegał ankiecie wewnętrznej SITP, a następnie był przedstawiony do opinii instytucjom i organizacjom, zajmującym się ochroną przeciwpożarową, w tym Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej, Szkole Głównej Służby Pożarniczej, Stowarzyszeniu Pożarników Polskich, Ogólnopolskiemu Stowarzyszeniu Producentów Zabezpieczeń Przeciwpożarowych i Sprzętu Ratowniczego oraz Polskiemu Towarzystwu Ekspertów Dochodzeń Popożarowych.

Niniejsze Wytyczne SITP WP-01:2020 stanowią opracowanie wiedzy technicznej, zalecane do stosowania przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa, w oparciu o § 10 pkt 10 Statutu SITP.

Wytyczne mogą być wykorzystywane przez projektantów, rzeczoznawców ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych, rzeczoznawców budowlanych i funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, a także właścicieli i zarządców budynków oraz producentów i wykonawców systemów oświetlenia awaryjnego.

strzałka do góry